Figurky a zvířátka

Facebook www.facebook.com/3jahudky.cz
Milí návštěvníci, nezapomeňte navštívit náš facebook pro informace o aktuálním dění na eshopu 3jahudky.cz, podělíme se o rady, tipy i plánované akce.
Blog www.3jahudky.cz/blog
Píšeme blog 3.jahůdek pro všechny zapálené maminky a tatínky, kteří hledají super tipy na dárky, nebo aktivity pro své ratolesti.

Novinky

Všechny novinky

Slevy

Prohlédnuté produkty

Schleich hříbě Mustang


SCH13807

1 Položka

skladem

Hříbě mustanga v hnědé barvě běžíčí, by nemělo chybět na žádné farmě.   Název „mustang“ pochází ze starého španělského slova „mestengo“, což znamená cizinec. Mustangové jsou potomci španělských koní, kteří byli před 400 lety...

110,00 Kč

(uvedené ceny jsou včetně DPH)

Více informací

Hříbě mustanga v hnědé barvě běžíčí, by nemělo chybět na žádné farmě.  

Název „mustang“ pochází ze starého španělského slova „mestengo“, což znamená cizinec. Mustangové jsou potomci španělských koní, kteří byli před 400 lety španělskými dobyvateli dovezeni do Ameriky. Tam se Španělé stále častěji dostávali do kontaktu s indiánskými kmeny. Indiáni nejdříve zabili a snědli každého ukořistěného koně, ale když si začali uvědomovat jejich hodnotu jako dopravních prostředků, naučili se je ovládat a jezdit na nich. Používali je k nájezdům za účelem získání dalších koní. Ti, kteří jim nevyhovovali prostě pouštěli na svobodu, a tak se mustangové rozšířili až na 2 miliony divoce žijících koní. Později řada z nich byla zabita, další byli používáni k tahu nebo ke šlechtění. V roce 1971 byl přijat zákon na ochranu divokých koní v USA, a tak ještě dnes můžeme ve velmi malém množství tyto divoké koně spatřit.  

Život mustangů ve volné přírodě vedl ke vzniku odolného a silného typu koně, který vydrží prudké mrazy i velká horka s minimálním dostatkem vody. Od doby, co žije mustang opět divoce, se smísil s různými jinými plemeny, takže u něj nenajdeme jednotný vzhled ani standardní barvu. Je to houževnatý kůň a měří 134-155 cm.

Rozměr: 10 x18 x 11 cm

Komentáře

Pro tuto chvíli nám žádný zákazník neposkytl recenzi.

Napsat recenzi

Schleich hříbě Mustang

Schleich hříbě Mustang

Rozměr: 10 x18 x 11 cm

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: